Awaria siłowników do klap bagażnika – dlaczego warto wymienić komplet?

W życiu każdego kierowcy w końcu nadchodzi taki moment, gdy któryś niezbędny element samochodu ulega uszkodzeniu. Awaria siłownika klapy bagażnika w niespodziewanym momencie może być uciążliwa. Ale czy w przypadku takiej usterki zawsze wystarczy wymienić tylko jeden siłownik? Dziś przyjrzymy się bliżej roli siłowników do klap bagażnika, ich żywotności oraz odpowiemy na pytanie, dlaczego w momencie awarii jednego warto rozważyć wymianę obydwu jednocześnie.

Czym jest siłownik do klapy bagażnika?

Siłownik elektryczny lub siłownik gazowy to urządzenie mechaniczne, które generuje siłę potrzebną do podniesienia i utrzymania otwartej klapy bagażnika samochodowego. Pisząc prościej – jest to komponent, który ułatwia codzienne korzystanie z pojazdu, umożliwiając wygodne otwieranie i zamykanie bagażnika bez konieczności używania siły fizycznej. Do jego obsługi, a zatem otwarcia klapy, używamy najczęściej pilota sterującego. 

Średnia żywotność siłowników

Żywotność siłownika do klapy bagażnika zależy od wielu czynników, mających na niego bezpośredni lub pośredni wpływ, między innymi: 

  • intensywności użytkowania pojazdu,
  • warunków atmosferycznych,
  • jakości wykonania samego siłownika. 

Przy „standardowej” eksploatacji pojazdu, siłowniki te mogą wytrzymać od kilku do kilkunastu lat. Wszystko zależy od aspektów, które wymieniliśmy wyżej, natomiast zdarzają się również inne przypadki indywidualne. To, co warto byłoby podkreślić w przypadku usterki jednego siłownika to fakt, że warto zastanowić się nad wymianą kompletu.

Wymiana kompletu siłowników

W przypadku, gdy jeden siłownik ulegnie awarii, wymiana obu pozwoli Ci na zachowanie zrównoważonego stanu technicznego. Często dzieje się tak, że w przypadku wymiany wyłącznie tego uszkodzonego, nowy i „stary” nie są ze sobą kompatybilne. Wymienione obydwa siłowniki będą w identycznym stanie, co wpłynie na równomierność i płynność ruchu klapy bagażnika. A więc – nowe siłowniki będą oferować optymalną wydajność i pracować równomiernie. 

Uwaga! Pamiętaj o tym, że jeśli jeden siłownik zaczyna szwankować, drugi może również być na granicy awarii. Wymiana obydwu jednocześnie eliminuje ryzyko kolejnej usterki w niedalekiej przyszłości, co zabezpiecza przed kolejnymi kosztami naprawy.

Siłowniki Foryc – gwarancja na 3 lata

Biorąc pod uwagę nasze wieloletnie doświadczenie w obszarze motoryzacyjnym, a zarazem dbając o satysfakcję klientów, oferujemy siłowniki elektryczne do klap wraz z gwarancją trwającą aż 3 lata*. To potwierdzenie naszego zaufania do jakości naszych produktów oraz pewność, że klienci korzystają z niezawodnych rozwiązań, które sprostają ich oczekiwaniom. A w razie niefortunnej awarii – będą mieli możliwość skorzystania z gwarancji.

Podsumowując, w momencie awarii jednego siłownika klapy bagażnika, warto spojrzeć na wymianę kompletu jako na inwestycję w długofalową wydajność i komfort użytkowania pojazdu. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek, co może przełożyć się na spokój i pewność na drodze, którą tak bardzo cenią sobie kierowcy.

*Wydłużenie gwarancji do 36 miesięcy możliwe jest w przypadku zakupu kompletu siłowników, po zarejestrowaniu produktu w naszym sklepie poprzez formularz w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.

Scroll to Top

Zaloguj się, aby odwiedzić swoje konto